top of page

UYARI !!

Sevgili okurlarım ve ziyaretçiler.

Size bir konu hakkında önemli bir uyarı yapma zorunluluğu hissettim. Bu konuyu, elde ettiğim gözlemler sonucunda ve günde onlarca kişi ile yaptığım görüşmeler neticesinde açıklama ve uyarı yapma gereksinimi duydum.


Herşeyden önce işsizliğin devasa boyutunu görüyorum ve gençlerdeki çaresizliğin de yakın tanığıyım. Fakat bu durumu fırsat bilip türeyen iş kolları var (aslında var olmayan ).


Bu iş kolları da tıpkı benim gibi işsizlik oranının farkında ve bunun büyük çoğunluğunun gençler olduğunun çok iyi bilincinde. Bu nedenle de genç profile uygun yeni iş kolu türettiler, "Evde Paketleme İşi ". Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Akmaz, bulaşmaz, sorumluluk gerektirmez temiz iş değil mi ??


Maalesef değil! Böyle bir iş kolu yok çünkü.

5 yıldır doğrudan satış sektöründeyim. Böyle bir iş yapıldığına şahit olmadım. Çok üzgünüm ama istismar ediliyor ortam.


Şu şekilde açıklayayım size daha güzel oturur kafanızda. Bir firma veya fabrika en yüksek maliyetlerden biri olan ulaşım maliyetini göze alarak sırf paketleme yapılsın diye İstanbul'daki fabrikasından ya da Kayseri'deki fabrikasından ya da İzmir'deki atölyesinden Van'a, Mersin'e, Trabzon'a ve diğer 81 ile paketleme yapılsın diye ürün göndermez. Gönderemez teknik olarak bu maliyeti düşünerek 3 saat ötedeki başka yere gönderip geri getirtemez sevgili okurlar ve ziyaretçiler!


İki defa üzülüyorum ,

  1. Gençleri özellikle ve sahip olduğumuz ekonomik koşulları bilerek bunu suistimal edenleri görünce.

  2. Çalışma hayatında sürekli gelir elde edebilecek bir yer edinmek yerine günü kurtaracak sıcak para akışı elde etmek için ( bunu da anlıyorum ,Çaresizlik ) bu işgüzarlara prim verilmesine.

9 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bağımsız girişimci olmak marketten alışveriş yapmaktan farksız!! Para mı kazanmak istiyorsunuz? Bunun için ya satış yapmanız gerekir veyahut ekip kurup (benim yaptığım gibi) ekibinizle beraber aylık p

Ek İş Portalı ("Şirket"), internet sitesini ziyaret eden kişilerin paylaşmış olduğu bilgilerin gizliliğini sağlamayı ilke olarak kabul etmiştir. Bu nedenle işbu "Gizlilik Politikası" kişilerin hangi b

bottom of page